Aktualności

Disneyland w Szanghaju buduje Zootopię

Jeszcze w tym roku rozpoczną się prace nad Zootopią – nowym oddziałem tematycznym Disneylandu w Szanghaju. To już szósty kurort chińskiego parku rozrywki.

Shanghai Disney Resort ogłosił budowę nowego działu tematycznego w chińskim oddziale największego na świecie parku rozrywki. Zestaw atrakcji ma być oparty na filmie Zootopia z 2016 roku. Po ubiegłorocznym sukcesie kurortu w stylu Toy Story, będzie to szósta jednostka tematyczna w szanghajskim wesołym miasteczku.

Szef parku, Bob Chapek, podkreśla, że szybkie tempo ekspansji Shanghai Disney Resort świadczy o pewności i zaangażowaniu firmy w jej przyszły rozwój. Szacuje się, że w ciągu dwóch pierwszych lat działalności, przez park rozrywki w Szanghaju przewinęło się ponad 28 milionów odwiedzających.

Zootopia w Szanghaju będzie pierwszym na świecie parkiem tematycznym opartym na fabule tego filmu. Bajka była najbardziej dochodowym filmem animowanym w Chinach, osiągając przy tym zyski rzędu półtora miliarda juanów (około 220 milionów dolarów). Zarząd parku liczy na podobny sukces komercyjny.

Shanghai Disneyland to ósmy najczęściej odwiedzany park rozrywki na świecie. Jego popularność jest dwukrotnie większa od jego poprzednika z Hong Kongu. Jest także jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc wypoczynkowych w całym kraju.

Grupa Disney również przychylnie ocenia działalność parku rozrywki z Szanghaju. Jest on najszybciej rozwijającym się ośrodkiem w grupie. Także chińskie inscenizacje teatralne popularnych bajek są świetnie odbierane przez publiczność. Musical oparty na Królu Lwie jest odgrywany od początku działalności oddziału w Szanghaju.

Więcej informacji na stronie: https://www.scmp.com/news/china/society/article/2183361/shanghai-disneyland-plans-zootopia-themed-expansion

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.