Aktualności

Napięcie między Chinami a Tajwanem

Tajwan, zwany Republiką Chińską, zapowiada czynną obronę przed chińską inwazją. Prezydent Chin, Xi Jinping, w odwecie nie wyklucza podjęcia wszystkich możliwych środków w sporze z Tajwanem.

Chiny nie uznają autonomii Tajwanu i uważają kraj jedynie za zbuntowaną prowincję. Sytuacja ta trwa już od 1949 roku. XI Jinping marzy o zjednoczeniu Chin i przejęciu kontroli nad Tajwanem. Nie zgadza się na to prezydent Republiki Cai Ing-wei.

W związku z nieustannym sporem, wojsko chińskie dokonuje licznych prowokacji militarnych. Chiny prowadzą manewry wojskowe w pobliżu wyspy, ograniczają dialog z władzami Tajwanu a nawet nawołują inne kraje do redukcji lub całkowitego zerwania stosunków z państwem.

Republika Chińska jest krajem oficjalnie uznawanym jedynie przez 16 krajów na całym świecie. Nieformalne stosunki utrzymuje z 54 państwami, w tym z Polską.

Konflikt pogłębiają Stany Zjednoczone, które aktualnie prowadzą wojnę celną z Chinami.

Więcej informacji na stronie: https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/rosnie-napiecie-miedzy-chinami-i-tajwanem/8920pp8?utm_source=wiadomosci_viasg&utm_medium=nitro&utm_campaign=allonet_nitro_new&srcc=ucs&utm_v=2

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.