Aktualności

Ningbo przoduje w handlu transgranicznym

Ningbo zajęło pierwszą pozycję w chińskim handlu transgranicznym w branży e-commerce. Udział Ningbo zajmuje aż 40% wartości całego internetowego handlu międzynarodowego Chin.

Ningbo to drugie co do wielkości miasto w prowincji Zhejiang. To również jeden z największych portów na świecie, obsługujący co roku ponad 100 milionów ton ładunków. W 2018 roku Ningbo wysunęło się na prowadzenia w internetowym handlu transgranicznym, wyprzedzając tym samym Zhengzhou (prowincja Henan) i Hangzhou (prowincja Zhejiang) będące liderami w tej dziedzinie.

W ubiegłym roku miasto osiągnęło aż 14,37 miliardów juanów (2,13 miliardy dolarów) obrotów w imporcie dla branży e-commerce. To aż 83% wzrostu względem roku wcześniejszego. Ten imponujący wynik dał Ningbo około 40% udziałów w całkowitym krajowym handlu transgranicznym w sprzedaży internetowej.

Szacuje się, że aż 30 milionów konsumentów dokonało zakupu zagranicznych produktów za pośrednictwem międzynarodowej platformy handlu elektronicznego w mieście. Oferta obejmuje ponad 3000 produktów, przy czym najczęściej wybierane to: pieluchy papierowe, mleko w proszku, czy preparaty do pielęgnacji skóry.

Ningbo skupia model biznesowy transgranicznego handlu elektronicznego wokół strefy wolnego handlu, między innymi w obszarze Ningbo Meishan. Strefa wolnego handlu posiada aż 23 magazyny przeznaczone do importu i eksportu międzynarodowego.

Więcej informacji na stronie: http://ningbo.chinadaily.com.cn/2019-01/29/c_331660.htm

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.