Aktualności

Krajowe marki smartfonów na szczycie

Chińskie krajowe marki telefonów komórkowych zdominowały rankingi sprzedaży z 2018 roku. Podczas gdy rynki krajowe na całym świecie odnotowały spowolnienie sprzedaży własnych produktów, chińskie telefony osiągają doskonałe wyniki.

Według agencji Sino Market Research chińskie produkty krajowe osiągnęły znaczną przewagę rynkową w roku 2018. Dane pokazują, że Honor, chińska marka smartfonów należąca do Huawei, wyprzedziła dostawy Apple w Państwie Środka. Zdobyła tym samym czwartą pozycję w ogólnej sprzedaży i zanotowała 13-procentowy wzrost względem roku poprzedniego.

Marka Oppo odnotowała sprzedaż na poziomie 76,37 milionów sztuk, pozostawiając resztę producentów w tyle. W czołówce zaraz po Oppo znalazły się Vivo, Huawei, Honor i amerykańskie Apple. Pomimo 15-procentowego spadku sprzedaży krajowych smartfonów względem roku 2017, chińskie marki utrzymały się na prowadzeniu w rankingu światowym.

Wzrost odnotowały między innymi Huawei, Honor, Vivo i Xiaomi. Za to drastycznie spadły wyniki Apple, Meizu i Samsunga odpowiednio o: 5%, 46% i 32% w stosunku do roku wcześniejszego.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201901/30/WS5c514646a3106c65c34e7584.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.