Aktualności

Chiny celem ponad 30 milionów podróży w roku 2018

Ponad 30,5 miliona podróży do Chin odbyli odwiedzający z zagranicy. To prawie pięć procent więcej niż roku 2017 – podaje chińskie Ministerstwo Kultury i Turystyki.

Ministerstwo Kultury i Turystyki poinformowało na swojej stronie internetowej, że aż 23 miliony podróżujących zatrzymało się w ubiegłym roku w Chinach na co najmniej jedną noc. To aż pięcioprocentowy wzrost względem roku wcześniejszego.

W 2018 roku podróżujący wydali 73 miliardy dolarów na pobyt w Chinach. Turyści najchętniej odwiedzający Państwo Środka to obywatele Republiki Korei, Japonii, Stanów Zjednoczonych, Malezji i Singapuru.

Chiny oferują turystom całodobowy ruch bezwizowy dla uprawnionych podróżnych, a 53 narodowości mogą korzystać ze specjalnego 144-godzinnego ruchu bezwizowego w wielu miastach, w tym w Pekinie, Szanghaju, Nankinie czy Shenyang. Najdalej wysunięta na południe prowincja wyspy Hainan zapewnia ponadto turystom z 59 krajów możliwość pobytu do 30 dni.

Przychody z turystyki w Chinach wzrosły o 10,5 procenta rok do roku. W branży turystycznej i pokrewnych gałęziach biznesu pracuje prawie 80 milionów Chińczyków.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201902/13/WS5c63d1c6a3106c65c34e923f.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.