Aktualności

Pekin obiecuje poprawę powietrza

Pekińskie organy ochrony środowiska zapowiadają walkę z zanieczyszczeniem powietrza. Planują zmniejszenie rocznej koncentracji pyłów PM2,5 jeszcze w tym roku.

Miasto będzie dążyć do zmniejszenia zanieczyszczeń poprzez walkę z trzema głównymi ich przyczynami: ciężarówkami z napędem wysokoprężnym, wzbijaniem kurzu oraz lotnymi związkami organicznymi. Operacja zyskała przydomek „Kampania 1 Mikrogram”, co świadczy o zapowiedzi zmniejszenia gęstości PM2,5 nawet o jeden mikrogram.

W ostatnich latach Pekin odnotowywał spadki zanieczyszczenia, jednak styczeń pokazał, że gęstość PM2,5 wzrosła względem roku ubiegłego o prawie 53%. Pierwszym krokiem dla poprawy powietrza ma być elektroniczny monitoring ciężarówek i wyposażenie placów budowy w monitoring kontrolujący zawieszenie pyłów.

Pomimo przejścia Pekinu z ogrzewania węglowego na czystą energię, problem nie znika. Specjaliści z Ministerstwa Ekologii i Ochrony Środowiska ostrzegają, że warunki meteorologiczne mogą również mieć wpływ na poziom zanieczyszczeń. Święto Latarni także pogorszyło stan powietrza ze względu na ogromną ilość fajerwerków wystrzelonych w tym dniu w niebo.

Największe stężenie pyłów odnotowywane jest w prowincjach Shanxi i Shaanxi oraz na równinach Fenhe i Weihe.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201902/21/WS5c6dddf5a3106c65c34ea721.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.