Aktualności

Brak przełomu w rozmowach USA – Chiny

Rozmowy sekretarz stanu USA – Hillary Clinton z najważniejszymi politykami Chin nie przybliżyły dzisiaj rozwiązania takich kwestii jak spory wokół wysp na Morzu Południowochińskim między państwami regionu, czy zaangażowanie Państwa Środka w konflikt w Syrii.

– USA uważają, że w interesie zarówno Chin jak i państw Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN) byłoby wypracowanie na drodze dyplomatycznej kodeksu dobrego postępowania w sprawie spornego akwenu – podkreśliła Clinton w Pekinie na wspólnej konferencji prasowej po spotkaniu z szefem chińskiego MSZ, Yangiem Jiechim. Jednocześnie zaznaczyła, że USA nie popierają żadnej ze stron w tych sporach.

Yang zaznaczył w odpowiedzi, że "wolność żeglugi na Morzu Południowochińskim jest zapewniona". Apelował do stron sporów o powściągliwość i kontynuowanie pokojowych negocjacji.

Więcej:
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/rozmowy-usa-chiny-o-sytuacji-na-morzu-poludniowoch,1,5237456,wiadomosc.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.