Aktualności

Informatyzacja chińskiego sądownictwa

Ponad 95 procent chińskich sądów zaoferowało w ubiegłym roku zinformatyzowane usługi. Niektóre z nich sięgają nawet po najnowsze technologie AI w zakresie orzekania i gromadzenia dowodów.

Chińska Akademia Nauk Społecznych poddała ocenie 3510 sądów w zakresie rozwoju informatyzacji. Ponad 82 procent placówek posiada własną stronę internetową, dając obywatelom dostęp do prawników i informacji na temat procedur postępowania sądowego. Aż 75 procent sądów pozwala zaś użytkownikom na przesyłanie wiadomości elektronicznych.

Informatyzacja procesów nie tylko przyspiesza działanie sądów, ale ułatwia zarządzanie sprawami i daje szerszy dostęp do akt. Swobodny przepływ danych między sądami ułatwia innym placówkom analizę wyroków i dowodów w odniesieniu do podobnych spraw, które miały już miejsce.

W 2017 roku Sąd Ludowy w Kantonie opracował program oparty na aplikacji WeChat do prowadzenia przesłuchań przez Internet w sprawach cywilnych i handlowych. Sąd online rozpoznaje twarze stron i dokumenty tożsamości a rozprawa zostaje zarejestrowana na video.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201903/01/WS5c7914a0a3106c65c34ec3fc.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.