Aktualności

Chiński eksport spadł o 20%

Bilans handlowy Chin drastycznie zaczął spadać – zarówno pod względem importu jak i eksportu. W ostatnim czasie suma eksportu uległa obniżeniu o 20 punktów procentowych.

Trwająca od kilku miesięcy wojna handlowa na linii Chiny-USA zaczyna odciskać piętno na chińskiej gospodarce międzynarodowej. Bilans handlowy Chin w szybkim tempie zaczął spadać, głównie za sprawą zmniejszenia eksportu. W ujęciu rocznym poziom eksportu spadł o 16,6%, co w przeliczeniu na dolary daje wynik na poziomie aż 20,7%.

Równocześnie zmniejszył się import produktów zagranicznych, co może świadczyć o niskim popycie krajowym. W dolarach spadek importu wynosi w tym momencie 5,2%. Przy interpretacji danych handlowych warto wziąć pod uwagę obchody Chińskiego Nowego Roku, podczas których większość Chińczyków przebywa na urlopie i wyjeżdża do rodzinnych miejscowości.

Więcej informacji na stronie: https://comparic.pl/poranny-przeglad-rynkow-chinski-eksport-spada-o-20-niezle-dane-z-japonii/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.