Aktualności

Pierwsza operacja medyczna z pomocą sieci 5G

Chiny przeprowadziły pierwszą operację zdalną na ludzkim mózgu w oparciu o sieć 5G. Cierpiący na chorobę Parkinsona pacjent otrzymał implant głębokiej stymulacji mózgu.

Lekarz Ling Zhipei przeprowadził pierwszą operację z użyciem sieci 5G. Zabieg miał miejsce w Chińskim Szpitalu Ogólnym w Pekinie, przy czym sam doktor znajdował się 3000 kilometrów dalej w mieście Sanya. Ling obsługiwał instrumenty chirurgiczne za pomocą komputera działającego w sieci 5G. Lekarz pomyślnie wszczepił implant głębokiej stymulacji mózgu, a cały zabieg trwał zaledwie trzy godziny.

Sieć 5G rozwiązała takie problemy komunikacyjne jak opóźnienia w transmisji video, czy w sterowaniu zdalnym, które często miały miejsce w 4G. W sieci 5G możliwe jest działanie w czasie niemal rzeczywistym. Dzięki temu pacjenci, którzy nie są w stanie odbyć podróży, będą mogli zostać zoperowani przez lekarzy znajdujących się tysiące kilometrów dalej. To przełom w chińskiej telemedycynie – od obserwacji i konsultacji na zabiegach kończąc.

Nie jest to pierwsza zdalna operacja w Chinach przy wsparciu technologii 5G. Tydzień wcześniej lekarz przeprowadził skomplikowaną operację wątroby w Shenzen w oparciu o wskazówki przekazywane przez doktora z Pekinu. Dzięki dużej przepustowości i niezawodnej sieci lekarze komunikowali się w czasie rzeczywistym.

Nadejście ery 5G umożliwiło lekarzom zdalne planowanie i współpracę z wieloma partnerami niezależnie od czasu i odległości.

Więcej informacji na stronie: http://www.ehainan.gov.cn/2019-03/19/c_345939.htm

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.