Aktualności

Cięcie kosztów w chińskiej logistyce

Chiny planują obniżenie kosztów logistycznych w tym roku o prawie 121 miliardów juanów. Oprócz planowanych oszczędności działania te mają promować innowacyjny rozwój przemysłu.

Chińskie Ministerstwo Transportu zapowiada aż 121 miliardów oszczędności w wydatkowaniu na logistykę. Chiny nadal będą zwiększać ilość przewozów kolejowych, ulepszać transport morski i przyspieszać transport multimodalny, dążąc jednocześnie do poprawy sieci logistycznej i optymalizacji struktur na rzecz ich efektywnego wykorzystania.

Rzecznik Ministerstwa Transportu, Wu Chungcheng, dodaje, że w przyszłości Chiny zintegrują najważniejsze porty morskie i śródlądowe z siecią kolejową i autostradami, aby osiągać szybsze i tańsze połączenia transportowe. Wymaga to również ułatwienia procesów administracyjnych w logistyce, między innymi usprawnienia opłat portowych, czy lotniskowych. Ważnych ruchem jest wezwanie małych i średnich firm do zawarcia sojuszu na rzecz wspólnego rozwoju rozdrobnionego aktualnie sektora logistycznego.

Wydatki na logistykę w Chinach z roku na rok rosną. W 2018 roku było to o 9,8% więcej niż w roku wcześniejszym, co stanowi aż 14,8% krajowego PKB. Sektor logistyki ma strategiczne znaczenie dla chińskiej gospodarki rynkowej.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201903/29/WS5c9d7402a3104842260b33e5.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.