Aktualności

Uproszczenie prawa dla ożywienia chińskiej gospodarki

Chiny postawiły sobie za cel stworzenie bardziej przyjaznego otoczenia dla biznesu i innowacji. Rząd chce pracować nad słabymi stronami polityki gospodarczej, ożywić rynek i pobudzić kreatywność społeczną.

Premier Chin Li Keqiang mówi o podwojeniu wysiłków władz na rzecz rozwiązania aktualnych problemów gospodarczych i dostosowania prawa do szybko zmieniających się standardów otoczenia. Ma to uczynić środowisko prawno-gospodarcze bardziej przyjaznym dla przedsiębiorców, a tym samym ożywić biznes i kreatywność obywateli.

Po pierwsze usprawniona ma zostać administracja poprzez ograniczenie wymogów proceduralnych. Dotyczy to między innymi ułatwienia firmom wejścia na rynek, czyli oddzielenia licencji biznesowych i pozwoleń na prowadzenie działalności, uproszczenia przeglądu projektów budowlanych, czy ograniczenia rodzajów pozwoleń na produkcję przemysłową.

Celem rządu na ten rok jest skrócenie czasu potrzebnego na rozpoczęcie działalności gospodarczej do 5 dni, zaś czas dostawy usług elektrycznych do firm ma się odbywać w ciągu 45 dni. To kolejny krok po wprowadzeniu kwietniowej obniżki podatku VAT dla przedsiębiorców.

Kolejnymi krokami do stworzenia przyjaznego środowiska biznesowego będą: łatwiejszy dostęp do kredytów i wniosków o upadłość, zasada uczciwej konkurencji, czy nadzór nad realizacją przez korporacje ich podstawowych obowiązków.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201903/27/WS5c9ad0efa3104842260b2c37.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.