Aktualności

Dobre perspektywy dla juana

Chiny dostrzegają perspektywy dla juana i inwestycji zagranicznych w związku ze zbliżającą się umową handlową z USA. Rozmowy ze Stanami, dotyczące trwającej jeszcze wojny handlowej, idą w dobrym kierunku.

Obawy, związane z ucieczką kapitału z Chin i spadkiem kursu juana, zmniejszyły się dzięki stałemu wzrostowi gospodarczemu i postępach w rozmowach z USA na temat wstrzymania podwyżek stóp procentowych. Rezerwa Federalna Stanów Zjednoczonych potwierdza, że nie planuje już dalszych podwyżek. Pomoże to Pekinowi obronić aktualny kurs juana i ustabilizować sytuację na arenie gospodarki międzynarodowej.

Zaufanie do chińskiej waluty na świecie stale rośnie, w związku z nieprzerwanym wzrostem gospodarczym Państwa Środka. Chiński PKB wzrósł w pierwszym kwartale tego roku o 6,4% i jest na poziomie wyższym niż oczekiwano. Daje to stabilność juanowi, który utrzymuje się w przedziale około 6,7 w stosunku do dolara amerykańskiego.

Włączenie chińskich akcji i obligacji do światowych indeksów inwestycyjnych spowodowało stały napływ środków do Chin od zagranicznych inwestorów. Zakupy chińskich akcji przez podmioty zagraniczne wzrosły aż o 85% w odniesieniu do 2017 roku. Również bezpośrednie inwestycje USA w Chinach w tym samym czasie zwiększyły się o 71%.

Ekonomiści przewidują, że zamrożenie podwyżek stóp procentowych przez USA może wręcz doprowadzić do osłabienia dolara na rzecz juana.

Więcej informacji na stronie: https://www.scmp.com/economy/china-economy/article/3006734/china-sees-brighter-outlook-yuan-and-foreign-investment-us

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.