Aktualności

Technologie przyszłości na CES w Szanghaju

Tegoroczna edycja targów CES Asia już za nami. Pojawiły się na niej prawdziwe avatary, inteligentne pojazdy, a nawet samochody sterowane bezpośrednio przez umysł kierowcy.

CES Asia, czyli Consumer Electronics Show, to największe na świecie targi z zakresu elektroniki i nowych technologii. Tegoroczna edycja odbyła się w dniach 11-13 czerwca w Szanghaju. Największe wrażenie na odwiedzających zrobiły nowinki ze świata motoryzacji, a wśród nich Nissan i Audi.

Nissan pojawił się z projektem gogli dla kierowców, które poprawią bezpieczeństwo jazdy. Dzięki nim kierujący pojazdem dowie się o pieszych nadchodzących zza rogu budynku (których nie widzi gołym okiem), a nawet o najbliższych miejscach parkingowych. Oprócz bezpieczeństwa japoński producent proponuje stworzenie za pomocą gogli avatara, który usiądzie na miejscu pasażera podczas samotnej podróży. To nie wszystko – gogle od Nissana zmienią deszczową aurę w słoneczne popołudnie podczas jazdy samochodem.

Kolejną nowością od japońskiego giganta motoryzacyjnego jest brain-to-car, czyli system wyposażony w encefalograf, który odczytuje fale mózgowe kierowcy i przewiduje jego ruchy. Rozwój tej technologii może być przełomem w stworzeniu pojazdu dla niepełnosprawnych, który będzie prowadzony za pomocą myśli.

Podobne eksperymenty z wirtualną rzeczywistością prowadzi Audi. Niemiecki producent podczas CES zaprezentował gogle umożliwiające odbywanie podróży samochodem i jednoczesne przemierzanie wirtualnej przestrzeni np. prehistorycznych krajobrazów zamieszkanych przez dinozaury. Podczas zakrętu, czy hamowania, w zainicjowanej grze wydarzy się to samo.

Producenci nie podają na razie dat, kiedy nowe technologie miałyby pojawić się w ogólnej sprzedaży.

Więcej informacji na stronie: http://wyborcza.pl/Jutronauci/7,165057,24908262,samochod-przewidzi-zachowanie-kierowcy-i-sam-je-wykona-przyszlosc.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.