Aktualności

Związki pracowników Huawei z wywiadem

Analiza CV pracowników firmy Huawei wykazała, że większość z nich ma powiązania z chińskim wojskiem, lub wywiadem. Niektórzy zatrudnieni mają na swoim koncie podejrzenia o hakowanie i szpiegostwo przemysłowe.

Raport Uniwersytetu Fullbrighta w Wietnamie ujawnił bliskie związki pracowników Huawei z wywiadem i chińskim wojskiem. Ponadto wielu z nich, w trakcie swojej kariery zawodowej, posądzonych było o szpiegostwo przemysłowe i hakowanie. Analiza uwzględnia kilka tysięcy CV pracowników Huawei, które niedawno wyciekły do sieci.

Dane wykazały, że kluczowi pracownicy sektora technicznego zatrudniani są przez chińskiego giganta w oparciu o ich doświadczenie wywiadowcze i umiejętność gromadzenia informacji. Jednym z przykładów potwierdzających doniesienia jest osoba pełniąca znaczące funkcje w Huawei, przy jednoczesnej przynależności do organizacji związanej z Chińską Armią Ludową. Inna osoba zaś posiada doświadczenie w pracy w chińskim Ministerstwie Bezpieczeństwa.

Badacze nie udostępnili jednak bazy danych, także nie można oficjalnie potwierdzić tych przypuszczeń. Huawei jednocześnie podkreśla, że w przypadku zatrudniania pracowników związanych z wywiadem, lub wojskiem, wymagane jest okazanie przez nich dokumentów poświadczających zakończenie współpracy z poprzednim pracodawcą.

Więcej informacji na stronie: https://businessinsider.com.pl/technologie/zwiazki-huawei-z-wojskiem-i-wywiadem-raport/n2tvlp2

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.