Aktualności

Inteligentna opieka nad zwierzętami

Chińczycy coraz częściej korzystają z dobrodziejstw sztucznej inteligencji. Wielu z nich używa najnowszych technologii do opieki nad swoimi pupilami.

Sztuczna inteligencja silnie rozwija się w Chinach i wkracza w coraz to więcej dziedzin życia i biznesu. Najnowszym trendem wśród mieszkańców chińskich metropolii jest inteligentna opieka nad zwierzętami. Elektroniczne nianie, używane przez rodziców do obserwacji swoich pociech, można uznać za pierwowzór urządzeń stosowanych przez właścicieli zwierząt domowych.

Chińczycy pracujący poza domem mają możliwość obserwacji swojego psa, lub kota, za pośrednictwem kamery połączonej ze smartfonem. Wysokim zainteresowaniem cieszą się inteligentne toalety dla zwierząt, łożyska z klimatyzacją, automatyczne fontanny wodne, czy obroże wyposażone w GPS. 

Chińskie sklepy internetowe dostarczają coraz to nowe rozwiązania dla posiadaczy zwierząt. Według rankingu platformy Taobao hitem sprzedażowym stała się bezpyłowa i samoczyszcząca toaleta dla kotów w cenie 2500 juanów.

Raport branżowy Guomin.com (jednej z największych społeczności internetowych dla właścicieli zwierząt domowych w Chinach) donosi, że wartość rynkowa przemysłu zoologicznego w Państwie Środka szacowana jest na 200 miliardów juanów w roku 2020. Według raportu ponad 73 miliony Chińczyków z obszarów miejskich posiada zwierzę domowe, z czego 75% stanowią osoby urodzone po 1980 roku.

Rozwój rynku produktów dedykowanych dla zwierząt pokazuje jak zmieniają się nawyki konsumpcyjne Chińczyków w ostatnich latach.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201906/25/WS5d1174ffa3103dbf14329fee.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.