Aktualności Transport i logistyka

Szanghaj – czwarty największy port na świecie

Szanghaj utrzymał czwartą pozycję wśród największych miast portowych na świecie. Przed nim jest tylko Singapur, Hongkong i Londyn.

Raport na temat rozwoju, opublikowany przez Xinhua-Baltic International Shipping Center Index, wskazał Shanghai jako czwarty wśród największych portów wysyłkowych na świecie. Wyprzedził go tylko Singapur, Hongkong i Londyn. Mark Jackson, prezes Baltic Exchange, wskazuje na dynamiczny rozwój przemysłu chińskiego, który odzwierciedla się w szanghajskim porcie.

Usługi spedycyjne to podstawowy czynnik oceny konkurencyjności międzynarodowych centrów wysyłkowych. Szanghaj utrzymał tym samym czwartą pozycję na liście największych domów żeglugi na świecie. Wśród kolejnych prężnie rozwijających się portów znalazły się: Ateny, Dubaj, indyjskie Mumbai, Hamburg, czy Houston.

Wiceprezes chińskiej agencji informacyjnej Xinhua powiedział, że tempo wzrostu branży żeglugowej na świecie zwalnia, lub trzyma stałe tempo. Z kolei Szanghaj czyni znaczne postępy w budowaniu globalnego centrum portowego i utrzymuje tempo wzrostowe. Potwierdza to fakt, że od 2014 roku chińskie miasto awansowało z siódmej na czwartą pozycję rankingu.

Zhang Lin z Miejskiej Komisji Transportu w Szanghaju powiedział, że rozwój Szanghaju jako miasta portowego jest silnie sprzężony z rozwojem całego regionu delty rzeki Jangcy. Bez zintegrowanej współpracy z regionem Szanghaj nie utrzyma konkurencyjnych cen. Z tego powodu w trybie przyspieszonym powołany został Związek ds. Transportu Innowacyjnego Rozwoju delty rzeki Jangcy.

Indeks rozwoju został opublikowany 12 lipca 2019, w tym samym dniu, w którym przypada Dzień Morski w Chinach.

Więcej informacji na stronie: http://www.chinadaily.com.cn/a/201907/12/WS5d27e490a3105895c2e7d17b.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.