Aktualności

Inwestycje Huawei w Polsce

Huawei planuje przeznaczyć 3 miliardy złotych na inwestycje w Polsce. Warunkiem jest zezwolenie na udział chińskiego giganta w rozbudowie sieci 5G.

Dyrektor Huawei Polska (Ryszard Hordyński) potwierdził, że chiński producent planuje przeznaczyć aż 3 miliardy złotych na inwestycje w Polsce w ciągu najbliższych pięciu lat. Warunkiem ma być dopuszczenie Huawei do rozbudowy sieci 5G.

Zdaniem Horodyńskiego, chiński producent smartfonów chce inwestować w Polsce i rozwijać tu swoje technologie. Jednak, aby to było możliwe, jest stworzenie dla Huawei zaplecza biznesowego, w którym te inwestycje będą miały sens.

Polski rząd brał pod uwagę wycofanie się ze współpracy z Huawei po tym, jak na początku tego roku doszło do aresztowania pracownika Huawei i byłego oficera polskich służb pod zarzutem szpiegostwa na rzecz Chin. Podobne obawy względem chińskiego producenta wyrażają Stany Zjednoczone.

Więcej informacji na stronie: https://businessinsider.com.pl/technologie/nowe-technologie/inwestycje-huawei-w-polsce/vh4q0tr

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.