Aktualności

Chiny zbudują bardziej wydajne centra służące do przetwarzania danych.

Chiny planują budowę niezwykle wydajnych centrów przetwarzania danych w 10 miastach

Ma to służyć utworzeniu z nich sieci w celu poprawy przepływu informacji w kraju. Pierwsze takie centrum zostało już ukończone i oddane do użytku w mieście Yancheng we wschodniej prowincji Jiangsu.
Centrum ma 1000 węzłów obliczeniowych i magazynowych oraz 30 000 rdzeni procesorów. Może efektywnie przetwarzać 10 milionów strumieni wideo na sekundę, ale zużywa tylko 750 kilowatów mocy.
Wysokoprzepustowe przetwarzanie danych pozwala na wykorzystanie wielu zasobów obliczeniowych przez długi czas w celu wykonania zadania obliczeniowego. Dzięki komputerom o dużej przepustowości to, co mogło potrwać kilka tygodni wcześniej na jednym komputerze, zajmie tylko kilka godzin.
Raport przewidywał dziesięciokrotny wzrost globalnej ilości danych od 2016 do 2025 r. Wysokoprzepustowe obliczenia, z dużą zdolnością przetwarzania danych, mogą obsługiwać setki miliardów nowych terminali powiedział Sun Ninghui, dyrektor instytutu Chińskiej Akademii Technologicznej.

Źródło: http://www.xinhuanet.com/english/2019-08/01/c_138276157.htm

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.