Aktualności

Chiny pracują nad zmiejszeniem emisji gazów cieplarnianych

Chińscy naukowcy wykazali, że w krajowym przemyśle hodowlanym w latach 1998-2016 można zaobserwować ciągły spadek intensywności emisji gazów cieplarnianych innych niż CO2.

Sektor hodowlany jest głównym źródłem emisji gazów, takich jak metan z terenów podmokłych, możemy przeczytać w artykule opublikowanym w czasopiśmie Science of the Total Environment.
Zdaniem naukowców z Instytutu Ekologii i Geografii Xinjiang z Chińskiej Akademii Nauk rozkład czynników wpływających na intensywność emisji gazów cieplarnianych w tym obszarze stanowi ważny punkt odniesienia dla redukcji emisji.

Zbudowano ramy dekompozycji w oparciu o koncepcję „środowisko-żywność-gospodarka”. Czynniki wpływające na zmiany intensywności emisji gazów zostały zinterpretowane na poziomie środowiskowym i ekonomicznym. Ocenili także ilościowo udział tych dwóch parametrów w 31 regionach w Chinach.

Wyniki pokazały, że intensywność emisji gazów cieplarnianych w sektorze zwierząt gospodarskich w latach, kiedy prowadzone były badania spadła o ok. 80%. Spadek spowodowany był głównie czynnikami środowiskowymi i ekonomicznymi na badanych terenach, przy czym ich udział w wyniku wyniósł odpowiednio około 52 procent i 34 procent.

Źródło: http://www.xinhuanet.com/english/2019-08/06/c_138287975.htm

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.