Aktualności

Innowacje w uprawach bawełny

Według Chińskiej Akademii Nauk (CAS) naukowcy opracowali nową metodę wydajnego nawożenia bawełny. Tak aby zredukować wymywania azotu w glebie na terenie regionu Xinjiang Uygur w północno-zachodnich Chinach.

Zespół badawczy z Instytutu Ekologii i Geografii Xinjiang CAS przeprowadził badania w strefie oazy wokół pustyni Taklimakan, ważnego obszaru dla uprawy bawełny.

Naukowcy odwrócili kolejność tradycyjnego nawadniania i nawożenia. Kiedy woda została spuszczona po nawadnianiu, mocznik z wysokim azotem został dodany do mokrej gleby i okazało się, że rozpuszcza się w błocie, możemy dowiedzieć się z raportu badawczego opublikowanego w magazynie Agricultural Water Management.

Według dziennikarzy AWM azot może pozostawać w korzeniach bawełny przez długi czas, co przyczynia się do wzrostu wydajności upraw.

„Ta nowa metoda nawożenia przyczynia się do podniesienia się wydajności bawełny. Do utrzymania żywotności plonu potrzebujemy teraz też od 20-30% mniej wody w porównaniu z tradycyjnymi metodami” – powiedział badacz Zeng Fanjiang.

Wynik ten ma również ogromne znaczenie dla naukowego zarządzania, a także innych roślin uprawianych na glebie piaszczystej w tradycyjnych warunkach irygacyjnych, zgodnie z CAS.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/201908/05/WS5d480c5ba310cf3e35563fb1.html

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.