Aktualności Rynek walut

SWIFT wchodzi na chiński rynek finansowy.

SWIFT- belgijskie Stowarzyszenie na rzecz Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej, założyło kilka dni temu w Pekinie przedsiębiorstwo będące w 100% własnością firmy w związku programem mającym na celu otwarciem rynku finansowego przez Chiny.

Ten ruch oznacza, że ​​firma wkracza w drugą co do wielkości gospodarkę świata, czyniąc RMB trzecią międzynarodową walutą akceptowaną przez organizację po dolarach i euro, według Alaina Raesa, dyrektora naczelnego SWIFT w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie.

Raes powiedział, że firma będzie promować szersze międzynarodowe wykorzystanie RMB i zwiększyć łączność między chińskim sektorem finansowym a rynkiem międzynarodowym oraz instytucjami finansowymi.

SWIFT, czyli Society for Worldwide Interbank Financial Telecommunications, ma globalną sieć finansową obejmującą ponad 200 krajów.

Według raportu opublikowanego w styczniu przez firmę badawczą Analysys z Pekinu, chiński przemysł płatności transgranicznych rozwijał się szybko w ciągu ostatnich kilku lat dzięki wsparciu politycznemu, np. wzrostowi licencji na płatności transgraniczne, rosnącemu trendowi turystyki wyjazdowej oraz zniesienia podatków na transgranicznych platformach handlu elektronicznego.

Źródło: http://www.xinhuanet.com/english/2019-08/07/c_138290793.htm

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.