Aktualności

Chiny gotowe na pierwszą wirtualną walutę?

Jak możemy przeczytać w oświadczeniu wydanym przez Mu Changchuna – zastępcę dyrektora ds. płatności Ludowego Banku Chin – „Kraj jest niemalże gotowy do wprowadzenia własnej cyfrowej waluty, która będzie gotowa na zastąpienie będącej obecnie w obiegu gotówki”.

Pierwsza autonomiczna cyfrowa waluta Chin na pojawić się na rynku po pięciu latach wnikliwych badań. Chiny nie są jednak pierwszym krajek na świecie, który podjął pracę nad stworzeniem własnego środka płatniczego. W podobnym czasie za analizę finansowego projektu zabrał się też szwedzki Risbank.

Jeśli wierzyć planom banku centralnego waluta ma działać na zasadzie mobilnego portfela, do którego konsumenci będą mogli wpłacać pieniądze i potem juany wymieniać na cyfrową walutę. Istotną kwestią jest fakt, że takie rozwiązanie pozwoli pracownikom Banku Centralnego na dokładne monitorowanie transakcji wykonywanych, przez użytkowników wirtualnego portfela.
Plan wprowadzeni chińskiej waluty zbiega się w czasie z premierą innego długo wyczekiwanego internetowego pieniądza, czyli Libry od Facebooka. Jednak według Chin, w pełni internetowy środek płatniczy powinien tak czy inaczej podlegać i być kontrolowanym przez Banki Centralne

 

Źródło: https://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/ludowy-bank-chin-chiny-niemalze-gotowe-na-wlasna-cyfrowa-walute,960586.html


Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.