Aktualności

Premiera procesora opartego na sieci neuronowej!

China Electronics Technology Group Corporation (CETC), państwowy producent elektroniki, zaprezentował zaawansowany procesor poznawczy sieci neuronowej o nazwie „Auk Core”.

Procesor sieci neuronowej to centralna jednostka przetwarzająca, która działa podobnie do neuronów w ludzkim mózgu, wykonując różne zadania obliczeniowe. Dzięki w pełni niezależnym prawom własności intelektualnej Auk Core może wykonywać takie zadania jak wykrywanie celów i klasyfikację obrazów dla teledetekcji i zdjęć wideo.
W porównaniu z poprzednimi generacjami procesor został wyprodukowany z dużą szybkością i niskim zużyciem energii i może obsługiwać różne systemy operacyjne, takie jak Windows i Linux. Według CETC jego wydajność jest porównywalna z wynikami najlepszych międzynarodowych konkurentów.
Wang Ziwei, szef projektu, powiedział, że procesor ma podobne cechy jak ptak, który może wykrywać i identyfikować obiekty na powierzchni morza i wykonywać wiele innych zadań w ekstremalnych warunkach zewnętrznych.

Źródło: http://www.xinhuanet.com/english/2019-08/20/c_138323364.htm
 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.