Aktualności

Roboty w kopalni

 W trosce o bezpieczeństwo i wydajność prac prowadzonych w kopalniach Chiny postanowiły postawić na wykorzystanie nowych technologii i robotów w miejscach wydobycia węgla.

Do tej pory roboty były używane m.in. do patrolowania, zbierania odpadów- powiedział Huang Yuzhi, szef Krajowej Administracji Bezpieczeństwa Kopalni Węgla podczas niedawnej konferencji na temat robotów.

„Opracowanie robotów wydobywczych może być skutecznym sposobem na rozwiązanie problemu bezpieczeństwa w kopalni”, powiedział Huang.

Aby promować rozwój robotów, Huang powiedział, że samorządy powinny stworzyć sprzyjające warunki do badań, podczas gdy kopalnie węgla w prowincjach, w tym Shandong, Hebei i Henan, muszą przyspieszyć proces wykorzystywania pracy robotów.

Huang powiedział, że tymczasem uniwersytety powinny prowadzić edukację z robotyki, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na absolwentów znających się na tej technologii.

Chiny położyły duży nacisk na bezpieczeństwo produkcji, jednocześnie wydając oficjalną obietnicę mówiącą o zamknięciu miejsc wydobycia węgla, które nie spełniają norm bezpieczeństwa.

Źródło: http://www.chinadaily.com.cn/a/201908/24/WS5d60e621a310cf3e35567aaf.html

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.