Aktualności

Ze wsi do miasta

Chińskie Ministerstwo Finansów (MOF) przeznaczyło 30 miliardów juanów (około 4,2 miliarda dolarów amerykańskich) na pomoc mieszkańcom wsi w osiedleniu się w miastach. Projekt ma zachęcić ludzi aby inwestowali w swój rozwój i karierę.

Środki zostaną przeznaczone na wsparcie prac nad przyznaniem stałego pobytu w mieście osobom, które przeprowadzają się z obszarów wiejskich do miejskich, zgodnie z oświadczeniem na stronie internetowej ministerstwa.

MF wezwał władze lokalne do wzmocnienia zarządzania funduszami w celu skutecznego rozwiązania problemów pojawiających się w procesie urbanizacji.

Pomimo drastycznych zmian w ostatnich latach wzrostu gospodarczego, wiejskie regiony Chin nadal wyraźnie pozostają w tyle za miastami pod względem poziomu dochodów, warunków życia i usług publicznych.

Oficjalne dane pokazały, że prawie 1,4 miliarda mieszkańców Chin czyli ok. 59,58 procent było mieszkańcami miast do końca 2018 roku.

Źródło: http://www.xinhuanet.com/english/2019-08/28/c_138345347.htm

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.