Aktualności

Chińczycy kochaja zakupy w Internecie

Liczba klientów sklepów internetowych w Chinach osiągnęła w czerwcu 639 milionów, o 28,71 miliona więcej niż w grudniu 2018 roku, wynika z raportu opublikowanego w piątek przez China Internet Network Information Centre (CNNIC).

Raport podaje, że około 74,8 procent wszystkich użytkowników Internetu w Chinach próbowało zakupów online, co oznacza wzrost w porównaniu dodanych z czerwca 2016 kiedy takie działanie deklarowało 63,1 procent.

Wśród nich 622 miliony kupowało za pośrednictwem swoich telefonów komórkowych- o 29,89 miliona więcej niż na koniec 2018 r.

W pierwszej połowie tego roku internetowi przedsiębiorcy detaliczni importowali towary o wartości 45,65 miliarda juanów (6,44 miliarda dolarów amerykańskich), co oznacza wzrost o 24,3 procent rw stosunku do 2018r.

Internetowe platformy zakupowe współpracowały z platformami streamingowymi w celu promowania swoich towarów i przyciągania konsumentów, ustanowiły bezpośrednie łańcuchy dostaw z producentami oraz koordynowały działalność online i offline, czytamy w raporcie.

http://www.xinhuanet.com/english/2019-08/30/c_138351294.htm

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.