Aktualności

Chiński lodołamacz już wkrótce wyruszy na pierwszą wyprawę

Pierwszy w pełni wyprodukowany w Chinach lodołamacz rozpocznie swoją pierwszą podróż w październiku. Trasa ma rozpocząć się od południowego chińskiego miasta Shenzhen.

Podróż „Xuelong 2” lub „Snow Dragon 2” rozpocznie się podczas siódmego China Marine Economy Expo, które potrwa od 14 do 17 października, według Li Yuchuna, zastępcy dyrektora biura planowania i zasobów naturalnych w Shenzhen.

Wystawa zgromadzi ponad 400 przedsiębiorstw w kraju i za granicą, w tym około 100 liderów branży lub 500 firm z listy Fortune, powiedział Li.

Podczas swojej podróży Xuelong 2 popłynie na Antarktydę razem z „Xuelong”, obecnie jedynym chińskim lodołamaczem.

Statek ma 122,5 metra długości i 22,3 metra szerokości, wyporność 13 996 ton i zdolność nawigacyjną 20 000 mil morskich.

Xuelong 2 jest w stanie szybko się obracać i ma możliwości dwukierunkowego łamania lodu zarówno z dziobem, jak i rufą. Według Hu Keyi, dyrektora technicznego Jiangnan Shipyard Group, konstruktora statku, może pływać w dwumiesięczne rejsy do wszystkich regionów globu.

„Xuelong 2 stanie się główną platformą chińskich badań środowiska oceanicznego i badań naukowych w regionach polarnych” – powiedział Qin Weijia, dyrektor odpowiedzialny za badania polarne w State Oceanic Administration.

Źródło: http://www.xinhuanet.com/english/2019-09/05/c_138368168.htm

 

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.