Aktualności

Kosztowne rejestracje samochodu w Szanghaju

Rejestracja samochodu w Szanghaju kosztuje ponad 60 tys. juanów (ok. 31 tys. zł) tyle trzeba było zapłacić na sierpniowej aukcji. Od lipca ograniczenia zostały wprowadzone również w Kantonie, mieszkańcy innych dużych miast również boją się zastosowania limitów.

Najniższa cena jaką zapłacono za tablicę na aukcji w Szanghaju, wyniosła o ponad 4,4 tys. juanów więcej, niż w ubiegłym miesiącu. W sierpniu, podobnie jak w poprzednich miesiącach, zlicytowano tam 9,5 tys. tablic rejestracyjnych podczas gdy walczyło o nie prawie 21,5 tys. osób.

Aby zmniejszyć zanieczyszczenie środowiska i przeciwdziałać powstawaniu korków  Szanghaj ogranicza liczbę nowych rejestracji już od 1994 roku. Miasto stosuje system comiesięcznych aukcji, na których licytowane są tablice.

Na początku 2011 roku podobne limity wprowadzono w Pekinie, tam jednak nowe tablice przyznaje się metodą losowania. Co miesiąc prawo do zarejestrowania samochodu uzyskuje w stolicy kraju średnio 20 tys. osób, którym dopisze szczęście.

Więcej:
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/chiny-kolejne-miasta-ograniczaja-liczbe-aut,1,5227683,wiadomosc.html

 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.