Aktualności

Dość chińskich przesądów na rynku nieruchomości w Pekinie

Przesądy stają się stanowczo nie mile widziane na chińskim rynku nieruchomości. Póki co tylko w Pekinie. Władze chińskiej stolicy zakazały deweloperom omijania liczb 4, 13 i 14 podczas numeracji pięter i budynków.

Liczbę 4 wymawia się bardzo podobnie jak słowo śmierć dlatego Chińczycy uważają ją za pechową. Lęk przed „13" przywędrował zaś do Chin z zachodu. W wielu chińskich budynkach kolejnym po piętrze 3 jest 5, a po 12 – dopiero 15.

Pekińscy urzędnicy zamierzają ukrócić selektywne numerowanie pięter i budynków. Na razie numeracje budynków, w których pominięto pechowe liczby, nie zostaną zmienione. Nowe regulacje będą obowiązywały tylko tych deweloperów, którzy dopiero będą ubiegać się o pozwolenia na budowę. Z ankiety przeprowadzonej na jednym z chińskich portali wynika, że nowe regulacje popiera prawie połowa uczestników badania. 22% uznało jednak, że pechowe liczby powinny być usunięte z numeracji budynków.

Chińczycy za najszczęśliwszą liczbę uznają ósemkę. Nieprzypadkowo rozpoczęcie Igrzysk Olimpijskich w Pekinie zaplanowano 8 dnia 8 miesiąca 2008 roku o godzinie 8:08. 

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.