Aktualności

Chińscy producenci samochodów podbijają rynek indyjski

Według informacji podanych mediom przez chińskie koncerny samochodowe, marki chcą zainwestować kwotę ok 5 miliardów dolarów w rynek indyjski korzystając z faktu, że swoje działania zatrzymali na terenie państwa lokalni producenci.

Chińskie firmy, w tym Geely, Chery, Great Wall Motors, Changan i Beiqi Foton, szukają okazji i planują wejść do Indii, podczas gdy MG Motor planuje już drugą rundę inwestycji, a BYD zdecydowało się rozszerzyć swój asortyment nie ograniczając się wyłącznie do autobusów.

„Chińscy producenci samochodów są w stanie zakwestionować dominację liderów rynku dzięki korzyściom skali produkcji i przewadze technologii pojazdów elektrycznych, która dobrze wpisuje się w wizję rządu Indii, aby stać się kluczową globalną bazą dla elektryfikacji”, powiedział Amit Kaushik, dyrektor zarządzający firmy konsultingowej Urban Science.

Źródło: http://www.xinhuanet.com/english/2019-11/14/c_138555016.htm

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.