Aktualności

Chiny mogą wesprzeć rozwój polskiego rynku kontenerowego

Od dłuższego czasu w mediach utrzymuje się niesłabnące zainteresowanie perspektywą współpracy z Chinami w zakresie nowych inwestycji w polskich portach morskich i logistyce lądowej.

Po lipcowej delegacji Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej Sławomira Nowaka do Chin, na nowo rozgorzała dyskusja w prasie i na portalach branżowych. Ministrowi towarzyszyli przedstawiciele polskich firm z zaplecza transportu morskiego i kolejowego, co spowodowało falę pytań w sprawie konkretnych postanowień. Czy rzeczywiście pomorskie przedsiębiorstwa mają możliwość rychłego rozpoczęcia realnej współpracy z Państwem Środka?

Wizyta polskiej delegacji rządowej wspieranej przez środowiska branżowe, poruszyła tematy istotne dla rozwoju transportu intermodalnego w Polsce. Dla Balticon SA – spółki działającej w techniczno-logistycznej obsłudze ruchu kontenerowego – szczególnie ważnym w spotkaniach był udział przedstawicieli polskich portów. Podczas rozmów ich zarządzający wyraźnie zwrócili uwagę na kluczową rolę mórz i oceanów w transporcie międzynarodowym.

Więcej:
http://biznes.onet.pl/chiny-moga-znaczaco-przyspieszyc-rozwoj-polskiego-,,5222853,1,news-detal

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.