Aktualności

Rozporządzenie na temat publicznej opieki zdrowotnej

Najnowszy chiński projekt ustawy o promocji opieki medycznej stanowi, że w miejscach publicznych musi znajdować się niezbędny sprzęt potrzebny do wykonania pierwszej pomocy.

Projekt ustawy został przedłożony do czwartego czytania podczas dwumiesięcznej sesji ustawodawczej Stałego Komitetu Narodowego Kongresu Ludowego (NPC), który rozpoczął się w poniedziałek.

„Kraj musi ustanowić i ulepszyć przedszpitalny system ratunkowy, aby zapewnić „terminowe, standardowe i skuteczne” usługi pierwszej pomocy dla pacjentów w sytuacjach nagłych, w niebezpieczeństwie lub w przypadku poważnej choroby”- można przeczytać w projekcie ustawy.

Rozporządzenie wzywa biura rządowe i organizacje społeczne do zajęcia się sprawami opieki zdrowotnej i do przeprowadzenia regularnych szkoleń pierwszej pomocy i promowania wiedzy na jej tam wśród opinii publicznej.

 

Źródło: http://www.xinhuanet.com/english/2019-12/23/c_138652035.htm

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.