Aktualności

Coraz więcej chińskich multimilionerów

Nie licząc Hongkongu i Makau, liczba chińskich multimilionerów wzrosła już do 1,4 mln osób. Do najbogatszych Chińczyków zalicza się tych, którzy posiadają conajmniej 10 mln juanów, czyli równowartość 1,6 mln USD. 63 tysiące z nich to miliarderzy.

Przeważająca większość najbogatszych mieszka w miastach na wschodzie, północy i południu Chin a największą liczbą multimilionerów może pochwalić się Pekin, gdzie żyje ich 179 tysięcy.

W pierwszej dziesiątce najbogatszych Chińczyków znajduje się Wu Yajun –  obecnie najbogatsza kobieta na świecie. Natomiast pierwsze miejsce zajmuje Robin Li -prezes popularnej w Chinach wyszukiwarki internetowej Baidu z majątkiem obliczanym na 10,2 mld dol.

Niestety postrzeganie rosnącej zamożności Państwa Środka wyłącznie pod kątem ludzi najbogatszych może być mylne. Chiny choć są już drugą pod względem wielkości gospodarką świata to gdy porównamy PKB na głowę mieszkańca – okazuje się, że Chińczycy znajdują się dopiero na 92 miejscu na świecie z dochodem wynoszącym 8 tys. 382 dol. per capita.

Więcej:
http://biznes.onet.pl/10-najbogatszych-chinczykow,18491,5216984,12612823,fotoreportaze-detal-galeria

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.