Aktualności

Chińscy giganci technologiczni walczą z koronawirusem.

Dostawy żywności to jeden z najbardziej porządanych obecnie procesów w Chinach. Ludzie starają się unikać kontaktów z innymi chcąć uchronić się przed epidemią.

Chińskie internetowe platformy dostarczania żywności, takie jak Meituan Dianping, wprowadziły usługę „bezdotykowego dostarczania” w Wuhan, centrum epidemii, a także w kilku innych dużych miastach.

Użytkownicy mogą odbierać jedzenie bez bezpośredniego kontaktu, ponieważ dostawcy zostawiają zamówienie w pojemniku do samodzielnego odbioru lub w ustalonym miejscu.

Darowizny rozprzestrzeniają się w całym kraju, aby zapewnić zaopatrzenie medyczne, sprzęt ochronny i artykuły codziennej potrzeby.

Chiński producent komputerów Lenovo postanowił zaoferować cały sprzęt IT niezbędny do prowadzenia badań dla dwóch placówek medycznych w Wuhan a giganci telekomunikacyjni, w tym Huawei, tworzą dla nich platformy konsultacji telemedycznych.

Baidu wprowadziło w czasie rzeczywistym aktualizacje informacji o zamknięciu dróg i gęstości zaludnienia w miejscach publicznych w swojej aplikacji mapowej, aby pomóc ludziom unikać zatłoczonych miejsc.

Platformy handlu elektronicznego, takie jak Pinduoduo, przyczyniają się do dostarczania żywności i artykułów medycznych, bazując na swojej rozległej sieci logistycznej.

Źródło: http://www.xinhuanet.com/english/2020-02/03/c_138752990.htm

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.