Aktualności

Poprawa środowiska ekologicznego w Parku Narodowym Sanjiangyuan

Park Narodowy Sanjiangyuan w prowincji Qinghaicieszył się w ostatnich latach najlepszym w kraju środowiskiem ekologicznym.

Sanjiangyuan dosłownie oznacza „źródło trzech rzek”. Park został utworzony w celu ochrony górnych rzek Jangcy, Żółtego i Lancangu (Mekong). Zajmuje 123 100 km2 i jest domem dla wielu rzadkich gatunków.

Zgodnie z wynikami badań obszar Parku Narodowego Sanjiangyuan i przyległe do niego obszary stały się cieplejsze, wilgotniejsze i bardziej zielone, ze stabilną produktywnością wegetacji i znacznym wzrostem liczby dzikich zwierząt.

Dane pokazują, że poprawiła się produktywność i jakość roślinności u źródła trzech rzek. Od 2012 r. naziemna biomasa terenów zielonych w parku stale rośnie i stabilizuje się.

Ponadto za pomocą teledetekcji satelitarnej zauważono, że liczba tybetańskich antylop, gazeli i dzikich osłów osiągnęły odpowiednio 37 000, 34 000 i 17 000, w obrębie 23 000 km kwadratowych podstawowego obszaru ochrony.

Źródło: http://www.xinhuanet.com/english/2020-02/02/c_138749897.htm

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.