Aktualności

Wartość chińskich kredytów

Kredyty w Chinach zaciągnięte w juanach osiągnęły w styczniu 3,34 biliona (476,97 miliardów dolarów amerykańskich), co oznacza wzrost o 110,9 miliarda juanów w stosunku do zeszłego roku- wynika z danych banku centralnego.

M2- szeroki miernik podaży pieniądza, który obejmuje gotówkę w obiegu i wszystkie depozyty, wzrósł o 8,4% do 202,31 biliona juanów na koniec stycznia.

Wzrost M2 był o 0,3 punktu procentowego niższy niż pod koniec grudnia i utrzymał się na niezmienionym poziomie w tym samym okresie ubiegłego roku.
Ponieważ pierwszy kwartał ma kluczowe znaczenie dla zapobiegania i kontroli epidemii, udzielenie większej liczby pożyczek pomoże złagodzić wpływ wirusa na przedsiębiorstwa, powiedział Wen Bin- główny badacz z China Minsheng Bank

Wąska miara podaży pieniądza (M1), która obejmuje gotówkę w obiegu plus depozyty płatne na żądanie, wyniosła na koniec stycznia 54,55 biliona juanów, pozostając na niezmienionym poziomie w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.
Wzrost M1 był o 4,4 punktu procentowego niższy niż na koniec grudnia. Był także o 0,4 punktu procentowego niższy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

M0, ilość gotówki w obiegu, wzrosła o 6,6% do 9,32 biliona juanów do końca stycznia.
W styczniu bank centralny wprowadził na rynek 1,61 biliona juanów gotówki netto.

Od grudnia 2019 r. Obligacje skarbowe i obligacje samorządu terytorialnego były uwzględniane w statystykach całkowitego finansowania społecznego.

Sądząc po strukturze, realna gospodarka otrzymuje więcej pożyczek. Zaległe kredyty RMB dla gospodarki realnej stanowiły do ​​końca stycznia 60,5 % zaległego finansowania społecznego, o 0,8 punktu procentowego więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.
Dzięki nowym pożyczkom krótkoterminowym i nowym pożyczkom średnio- i długoterminowym, które zarówno przekraczają wzrost z poprzedniego miesiąca, jak i tego samego okresu w ubiegłym roku, sektor finansowy wzmacnia wsparcie dla gospodarki realnej dzięki dostosowaniu w ramach przeciwdziałania cyklom środki, powiedział Wen.

Źródło:  http://www.xinhuanet.com/english/2020-02/20/c_138802811.htm

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.