Aktualności

Chiński naukowiec laureatem prestiżowej nagrody

Chiński naukowiec Xue Qikun zdobył nagrodę Fritz London Prize 2020 – międzynarodową nagrodę dla ., według miejskiej komisji naukowo-technicznej w Pekinie.

Xue- szef Pekińskiej Akademii Nauk Kwantowych, zdobył nagrodę za pionierski wkład w eksperymentalne odkrycie kwantowego anomalnego efektu Halla, który pomoże przyspieszyć rozwój elektroniki o niskim zużyciu energii.

Nagroda przyznawana co trzy lata jest uznawana za najwyższy zaszczyt w dziedzinie fizyki niskotemperaturowej na świecie. Od momentu powstania w 1957 r. Nagrodę otrzymało ponad 50 znanych fizyków, a Xue jest pierwszym chińskim naukowcem, który otrzymał nagrodę.

Xue jest również akademikiem w Chińskiej Akademii Nauk i wiceprezesem prestiżowego Uniwersytetu Tsinghua. Jego zespół badawczy zdobył w 2019 r. Chińską nagrodę State Natural Science Award za odkrycie kwantowe.

Jest znany jako „profesor 7–11”, ponieważ we wczesnych latach studiów za granicą często widywano go, gdy wchodził do laboratorium o 7 rano i wychodził o 23:00.

Ceremonia wręczenia nagrody Fritz London Award 2020 odbędzie się podczas 29. Międzynarodowej Konferencji Fizyki Niskotemperaturowej w Japonii w dniach 15–22 sierpnia.

Źródło: http://www.xinhuanet.com/english/2020-02/25/c_138817137.htm

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.