Aktualności

Alibaba otwiera laboratorium pracujące nad technologią komunikacyjną

Akademia naukowa Alibaba Damo Academy, ogłosiła we wtorek, że utworzyła projekt XG Lab w celu badania technologii komunikacyjnych sieci nowej generacji.

Nowe laboratorium, które obecnie koncentruje się na wspólnym rozwoju technologii i aplikacji 5G, ułatwii badania nad technologią wideo i protokołów transmisji sieci w erze 5G

Opierając się na ekosystemie aplikacji Alibaba, oczekuje się, że badania zostaną zastosowane w różnych scenariuszach, w tym wideo w wysokiej rozdzielczości, AR / VR, Internecie przemysłowym, inteligentnej logistyki i autonomicznej jeździe.

Zhang Ming, który nadzoruje inteligentną automatyzację sieci i badania w Alibaba Cloud, będzie pełnił funkcję dyrektora laboratorium.

Założona w 2017 roku Akademia Damo utworzyła dotychczas 15 laboratoriów do badań naukowych nad głosem, inteligentnym obliczeniem, autonomiczną jazdą, obliczeniami kwantowymi i innymi technologicznymi granicami.

Źródło:  http://www.xinhuanet.com/english/2020-03/10/c_138862723.htm

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.