Aktualności

Chińsko-amerykańska współpraca dla rozwoju biologii

Zespół złożony z  chińskich i amerykańskich naukowców stworzył CRISPR-Cas12b – nowy system inżynierii genomu dla roślin.

Naukowcy z University of Electronic Science and Technology of China i University of Maryland w Stanach Zjednoczonych stwierdzili, że CRISPR-Cas12b jest skuteczny w aktywacji genów i represji.

Postęp zwany nożyczkami molekularnymi wykorzystuje niektóre białka, takie jak Cas9 zrewolucjonizował biologię w ostatnich latach.
CRISPR-Cas9 jest znany z rozpoznawania krótkich sekwencji DNA i wykonywania cięć w genomie, podczas gdy CRISPR-Cas12a rozpoznaje różne sekwencje DNA, zwiększając liczbę miejsc docelowych dostępnych do edycji.

Poprzez testy ryżu badacze sprawdzili najlepsze białko do cięcia DNA pod kątem edycji, represji i aktywacji genomu.
Potwierdzono, że ich badanie ustanowiło CRISPR-Cas12b jako trzeci obiecujący system, po CRISPR-Cas9 i CRISPR-Cas12a, do edycji genomu roślin. System ma potencjał do generowania upraw skutecznych w ograniczaniu chorób, szkodników i skutków zmian klimatu.

Źródło:  http://www.xinhuanet.com/english/2020-03/18/c_138891592.htm

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.