Aktualności

Gospodarka Chin po epidemii.

Pośród dalszego powstrzymywania epidemii COVID-19 Chiny umacniają swoją pozycję, wracając do pracy i wznawiając działalność i produkcję.

Oto najnowsze fakty i liczby:
– Handel zagraniczny Chin wykazywał oznaki stabilizacji w marcu, przy czym eksport i import przewyższyły oczekiwania rynku.
W ubiegłym miesiącu eksport spadł o 3,5% w stosunku do zeszłego roku, podczas gdy import wzrósł o 2,4%.

– Chińskie Ministerstwo Handlu podpisało protokół ustaleń z największym komercyjnym pożyczkodawcą w kraju, Chińskim Bankiem Przemysłowym i Handlowym, aby pomóc zagranicznemu handlowi i firmom przeciwdziałać skutkom epidemii koronawirusa.

– Główne chińskie instytucje finansowe zajmujące się rozwojem i polityką zwiększyły emisję obligacji w celu uzupełnienia kapitału, a jednocześnie udzielają więcej pożyczek na wsparcie gospodarki.
W marcu chiński bank rozwoju, chiński bank eksportowo-importowy i chiński bank rozwoju rolnictwa wyemitowały do ​​486,4 miliardów juanów (około 69,06 miliarda dolarów amerykańskich) obligacji.

– Chiny zobowiązały się do przyspieszenia budowy portu wolnego handlu w prowincji Hainan w południowych Chinach, w ramach wysiłków na rzecz promowania kompleksowych reform i otwarcia wyspy.

Źródło: http://www.xinhuanet.com/english/2020-04/14/c_138975485.htm

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.