Aktualności Chińska kultura

Święto Pracy a turystyka

Święto Pracy ma przynieść pierwszy turystyczny boom po epidemii Covid-19. Martwa branża turystyczna ma odżyć z początkiem maja dzięki poluzowaniu restrykcji w Chinach.

Pierwszego maja na całym świecie, w tym w Chinach, obchodzone jest Święto Pracy. Dla Chińczyków będzie to pierwszy długi weekend od czasu Świąt Noworocznych. Portal Trip.com prognozuje, że weekend majowy będzie pierwszym dużym ruchem turystycznym od momentu wybuchu epidemii Covid-19. Prognozy pokazują, że Chińczycy mają w tym czasie zdecydować się na odbycie krótkich trzy-, lub czterodniowych wycieczek na terenie kraju.

Biuro podróży Lvmama z Szanghaju udostępniło dane ze swojej strony z rezerwacjami pobytów, na której widoczny jest trend poszukiwań noclegów na okres trzech lub czterech dni na terenie Chin, wraz z uwzględnieniem atrakcji turystycznych. Z kolei portal Trip.com donosi, że liczba majowych rezerwacji sięga już 70% ilości rezerwacji z roku ubiegłego.

Również linie lotnicze oferują 30-, lub nawet 60% zniżki na bilety, aby zachęcić obywateli Państwa Środka do podróży. Stopniowy powrót do turystyki pozwoli uratować branżę przed kryzysem, jakiego doświadcza ona od początków lutego.

Restrykcje dotyczące podróżowania w Chinach są stopniowo rozluźniane, jednak władze poszczególnych prowincji starają się zapewnić maksymalne bezpieczeństwo obywatelom.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202004/27/WS5ea6758ea310a8b241151ff6.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.