Aktualności

Pekin luzuje restrykcje w związku z Covid-19

Pekin obniżył najwyższy poziom zagrożenia spowodowany Covid-19 do stopnia drugiego. Przez ponad 30 dni w mieście nie pojawiły się żadne nowe przypadki zarażeń.

Władze Pekinu, po tym jak nie odnotowano w ciągu 36 dni żadnych nowych zakażeń koronawirusem, postanowiły obniżyć poziom zagrożenia epidemicznego do stopnia drugiego (w czterostopniowej skali). W dalszym ciągu prowadzone są jednak szerokie działania kontrolne i zapobiegawcze. W okręgu Chaoyang, który do tej pory był największym ogniskiem Covid-19 w regionie, również nie pojawiły się żadne nowe przypadki zakażenia w ciągu ostatnich dwóch tygodni.

Ostatnie źródło infekcji wykryto u studenta chińskiego, który wraz z rodziną powrócił do kraju z Miami. Oznacza to, że nowe przypadki zakażeń przychodzą z zewnątrz, a epidemia nie rozprzestrzenia się w obrębie samych mieszkańców stolicy.

Poluzowanie restrykcji oznacza między innymi, że podróżujący nie będą przechodzić 14-dniowej kwarantanny, a osoby meldujące się w hotelach w Pekinie nie będą musiały dostarczać wyników badań.

Według Qunar, internetowego portalu turystycznego, liczba rezerwacji lotów z Pekinu wzrosła 15-krotnie w ciągu pół godziny po ogłoszeniu wiadomości o obniżeniu poziomu zagrożenia i luzowaniu restrykcji.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202004/30/WS5eaa0c53a310a8b241152c2a.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.