Aktualności

Elektroniczne bilety pociągowe w Chinach

Pasażerowie pociągów w całych Chinach mogą już posługiwać się wyłącznie biletami elektronicznymi. Krajowy operator kolei planuje też całkowicie wycofać bilety papierowe.

China State Railway Group, czyli chiński operator kolei, ogłosił że w całych Chinach do przejazdu pociągiem dalekobieżnym wystarczy wyłącznie bilet w formie elektronicznej. Papierowe bilety stanowczo odejdą do lamusa. Bilety elektroniczne, dostępne do tej pory wyłącznie dla podróżujących pociągami międzymiastowymi, lub kolejami dużych prędkości, dostępne są już także dla pasażerów dalekobieżnych pociągów normalnej prędkości.

Jest to ważny ruch ze strony chińskich kolei, ponieważ aż jedna trzecia wszystkich pasażerskich podróży w Chinach odbywa się właśnie za pośrednictwem pociągów. Liczba dworców wyposażonych w automaty wydające bilety elektroniczne wzrośnie w tym roku do 2400, co obejmie zasięgiem aż 95% obywateli Państwa Środka.

Pierwsze e-bilety pojawiły się w 2018 roku w prowincji Hainan. Zaledwie dwa lata później transformacja ta objęła całe Chiny.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202006/19/WS5eec163ba3108348172541a8.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.