Aktualności

Inteligentne miasta 5G w Chinach

Trwają prace nad inteligentnymi miastami w sieci 5G. Pierwsze projekty ma już Intel Corp i China Unicorn.

Niezwykłe przyspieszenie rozwoju infrastruktury 5G w Chinach sprawia, że sieć wkracza co coraz to nowych branż. Pojawiły się już nawet projekty inteligentnych miast, opartych na 5G – zarówno w Chinach jak i Stanach Zjednoczonych. Amerykański gigant w dziedzinie procesorów – Intel Corp – we współpracy z China Unicorn stworzyli projekt inteligentnego parki 5G w Nanjing, stolicy prowincji Jiangsu. 

Le Desheng, dyrektor chińskiego działu współpracy obydwu spółek, twierdzi, że „inteligentne miasto musi być zorientowane na dane i inteligentnie zaprojektowane. Musi przechwytywać, przesyłać i analizować dane będące rdzeniem dla przyszłości”. Projekt obydwu firm ma łączyć w sobie sztuczną inteligencję (AI), Internet rzeczy 5G (IoT) i przetwarzanie danych w chmurze. 

Już teraz w Nanjing pojawiły się pierwsze inteligentne rozwiązania technologiczne, takiej jak: inteligentne biurko, aplikacje do konferencji, edukacji i sprzedaży detalicznej, roboty i multimedialna interakcja wizualna. Raport firmy badawczej Delloite wskazuje, że Chiny już poczyniły kroki w celu budowy inteligentnych miast i parków w dorzeczu rzeki Jangcy. 

Z kolei Intel donosi, że nowoczesne procesory trzeciej generacji o nazwie Xeon sprawią, że AI będzie coraz szerzej stosowana w aplikacjach i urządzeniach opartych na klasyfikacji obrazu, silnikach rekomendacji, czy rozpoznawaniu mowy i modelowaniu języka.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202006/24/WS5ef2b373a310834817255112.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.