Aktualności

Rekordowa liczba rejestracji Tesli w Chinach

W czerwcu zanotowano największy przyrost liczby rejestracji samochodów Tesli w Chinach. To największa liczba od momentu wejścia producenta na chiński rynek.

W czerwcu w Chinach zarejestrowano prawie 15 000 samochodów Tesli, które zostały wyprodukowane w tutejszej fabryce – podaje China Automotive Information Net. To największy przyrost rejestracji od momentu wejścia firmy Elona Muska na chiński rynek. Ogółem liczba zarejestrowanych samochodów Tesli w Chinach sięga już ponad 49 700.

Firma analityczna Cross-Sell poinformowała, że Tesla radzi sobie ze sprzedażą w Chinach lepiej niż na rynku rodzimym. W Kalifornii, gdzie znajduje się główna fabryka Tesli, sprzedaż od kwietnia do czerwca spadła o połowę – podobnie jak w całych Stanach Zjednoczonych.

Duży wpływ na taką sytuację może mieć sytuacja związana z koronawirusem. O ile w Chinach epidemia wygasa a gospodarka zaczyna wychodzić z kryzysu, to Stany Zjednoczone są ciągle pod wpływem pierwszej fali epidemii, która wciąż przybiera na sile. Może się to przekładać na obawy konsumentów związane z inwestycjami w kosztowne dobra luksusowe.

Źródło: https://www.pb.pl/rekordowa-liczba-rejestracji-nowych-aut-tesli-w-chinach-997053

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.