Aktualności Transport i logistyka

Rozbudowa terminala w Małaszewiczach

Ruszyła jedna z największych inwestycji w tej części Nowego Jedwabnego Szlaku. Terminal kolejowy w Małaszewiczach doczeka się rozbudowy.

Przetarg na rozbudowę terminalu kolejowego w Małaszewiczach, ogłoszony przez PKP Cargo Terminale, został rozstrzygnięty w czerwcu. Wygrała go firma Transbet z Białej Podlaskiej. Małaszewicze to port kolejowy na trasie Nowego Jedwabnego Szlaku, który nieustannie się rozwija i jest najważniejszą trasą kolejową łączącą Azję z Europą. Obok drogi morskiej i lotniczej to najważniejsza trasa transportowa dla realizacji importów z Chin do Europy.

W ramach rozbudowy planowana jest przebudowa placu składowego i przeładunkowego, przedłużenie placu B, wydłużenie torów, a także przeniesienie stacji Trafo i hali celno-garażowej. Ponadto terminal zostanie wyposażony w nowoczesne, przystosowane do charakteru inwestycji, maszyny i urządzenia przeładunkowe, między innymi: suwnicę kołową, ciągnik szynowo-kołowy do obsługi załadunków intermodalnych, a także reachstacker służący do przeładunku kontenerów produkcji Zeppelin Polska.

Na realizację projektu przeznaczonych zostanie ponad 30 milionów złotych, z czego 12,8 miliona pochodzić będzie z unijnego dofinansowania w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Rozbudowa terminalu w Małaszewiczach zwiększy możliwości składowania i przeładunku towaru do ponad 223 000 TEU od 2021 roku.

PKP Cargo Terminal rozważa też budowę nowego terminalu, który mógłby przyjmować pociągi o długości 1050 metrów.

Źródło: https://intermodalnews.pl/2020/07/21/ruszyla-rozbudowa-terminalu-w-malaszewiczach/

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.