Aktualności

Trwają testy chińskiej waluty cyfrowej

Chiński Bank Centralny planuje rozszerzyć strefę testowania nowej waluty cyfrowej Chin. W testy włączeni zostaną klienci detaliczni.

Jeszcze w tym roku Chiński Bank Centralny planuje rozszerzenie kampanii testowej dla nowej waluty cyfrowej. Zaangażowani będą w nią klienci detaliczni, a nowa waluta zastąpi niektóre funkcje kart płatniczych. Programy testowania waluty cyfrowej wdrażane są na razie w Shenzen, Chengdu,  Suzhou i Xiong’an a także w niektórych obiektach, które zostaną wykorzystane w Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2022 roku.

Waluta w niewielkim zakresie ma obejmować także klientów detalicznych. Li Lihui, prezes Chińskiego Banku Centralnego, dąży do zapewnienia stabilności i bezpieczeństwa w użytkowaniu waluty cyfrowej zanim zostanie ona testowana na większą skalę, a co za tym idzie – wprowadzona później do użycia.

Na ten moment waluta cyfrowana nie będzie jeszcze obsługiwać transakcji międzynarodowych, dlatego też z powodów instytucjonalnych nie będzie ona wdrażana na razie w Makau i Hongkongu.

Bank Centralny planuje współpracę w zakresie obsługi elektronicznej waluty z takimi dostawcami usług płatniczych jak Alipay, czy WeChat Pay, popularnymi w Chinach. Ponadto płatności będą mogły być wykonywane w trybie off-line przy użyciu technologii NFC.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202008/27/WS5f46e722a310675eafc55b57.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.