Aktualności

Face ID na lotnisku w Guangzhou

Port lotniczy Guangzhou Baiyun zastosował technologię face ID do obsługi pasażerów. To pierwsze takie rozwiązanie w Chinach.

Lotnisko Guangzhou Baiyun w prowincji Guangdong jako pierwsze w Chinach postanowiło wprowadzić technologię rozpoznawania twarzy face ID do obsługi pasażerów. „One ID” to nazwa systemu, który zapoczątkuję erę inteligentnych lotnisk w Państwie Środka.

Początkowo technologia face ID będzie wykorzystywana do obsługi podróżnych na trasach krajowych. Może ona towarzyszyć pasażerowi na całej ścieżce pobytu na lotnisku – od automatycznej odprawy, kontroli bagażu aż po wejście na pokład samolotu. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo pasażerów i jednocześnie przyspieszyć obsługę lotniska.

System One ID będzie tworzył bazę danych pasażerów opartą na połączeniu identyfikacji tożsamości z rysami twarzy. Przy każdym kolejnym locie pasażer zostanie automatycznie zweryfikowany, co pozwoli zminimalizować czas obsługi do kilkudziesięciu sekund.

Sceptyczni wobec takich rozwiązań pasażerowie będą oczywiście mogli zrezygnować z odprawy za pomocą face ID i skorzystać ze standardowej obsługi.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202009/01/WS5f4e138ba310675eafc56d89.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.