Aktualności

Lenovo prezentuje roboty przemysłowe

Chińskie Lenovo zaprezentowało pierwszego robota przemysłowego. Brał on udział w produkcji samolotu.

Chiński gigant elektroniczny Lenovo zaprezentował swojego pierwszego robota przemysłowego, który wziął udział w produkcji samolotu. Lenovo Daystar został stworzony specjalnie dla chińskiego Commercial Aircraft Corp., producenta chińskiego samolotu pasażerskiego C919. Jest to jeden z elementów planu Lenovo, zmierzającego do przekształcenia się z producenta komputerów osobistych w dostawcę inteligentnych rozwiązań technologicznych i usług dla wielu branż.
Rui Yong, dyrektor ds. technologii w Lenovo, powiedział, że opracowanie robota zajęło około roku po otrzymaniu zamówienia od chińskiego Commercial Aircraft Corp.

Za pomocą sieci 5G i przetwarzania danych pracownicy mogą nauczyć roboty precyzyjnego malowania samolotów za pomocą pilota. Po jednorazowej nauce roboty mogą opanować techniki malowania, zoptymalizować swoje praktyki i automatycznie wykonywać dokładne malowanie w przyszłości.

Yang Yuanqing, prezes i dyrektor generalny Lenovo, powiedział, że firma otrzymała już ponad 1000 patentów niezbędnych dla światowych standardów 5G i współpracuje z partnerami nad zastosowaniem 5G w większej liczbie sektorów, takich jak produkcja, zarządzanie miastem i transport. Wybuch epidemii Covid-19 zwiększył zapotrzebowanie na rynku na nowe technologie i Lenovo stara się ten popyt zaspokoić.

Źródło: http://global.chinadaily.com.cn/a/202010/29/WS5f9a01cda31024ad0ba81b6b.html

Przedsiębiorca uzyskał subwencję finansową w ramach programu rządowego "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju dla Mikro, Małych i Średnich Firm", udzieloną przez PFR SA.

Zamów darmową konsultację
z ekspertem BigChina!

Masz pytania dotyczące importu z Chin do Polski? Możemy Ci pomóc!
Nasz specjalista skontaktuje się z Tobą i udzieli wszystkich potrzebnych informacji.

W trakcie niezobowiązującej rozmowy telefonicznej możesz dowiedzieć się:

Wypełnij formularz, a skontaktujemy się z Tobą w ciągu maksymalnie 24h.